Ostropestřec

Ostropestřec je taková ježatá rostlina, bodlák, co vypadá jako panáček s fialovou čepicí. Mohli bychom o něm říct, že to je náš kamarád, a to také je, hlavně pro naše játra.  Z ostropestřece se používají jeho semínka, která obsahují komplex látek zvaných Silymarin. Tyto látky blahodárně působí na naše játra, mají schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi a podle posledních vědeckých studíí dokonce dokáží působit protinádorově.

Aby měla semínka ostropestřece dostatek účinných látek, potřebují růst v poměrně teplém prostředí, a proto se ke sběru využívají rostliny ze Středomoří.

Každý rok bychom měli našemu tělu dopřát z této rostliny měsíční očistnou kůru. Prospějeme našim játrům,  které si očistnou kůru nejméně jednou za rok zaslouží. Našemu tělu touto detoxikací velmi ulevíme, zharmonizujeme zažívání a snížíme cholesterol. Hlavně ženy bude zajímat, že po této kůře se jim viditelně zlepší pleť a kvalita vlasů a celkově omládnou a zkrásní. Také váhový úbytek je celkem markantní, pokud si tedy během kůry ohlídáte i snížený příjem tuků a cukrů, což je během detoxikace žádoucí.

Z ostropestřec e můžeme užívat buď  celé semínko, kdy jej důkladně rozkoušeme  v ústech, nebo jej připravit jako čaj. Pozor, u této přípravy je důležité, aby se semínko vařilo. Vezmeme čajovou lžičku semínka ostropestřece, dáme jej do čtvrt litru studené vody, přivedeme k varu a vaříme 15 minut. Necháme vychladnout a vlažný popíjíme buď během jídla, nebo po jídle.

Další možností užití jsou tinktury, nebo oleje, zde je důležité držet se doporučeného dávkování určeného výrobcem.

Osvědčené a zákazníky oblíbené jsou ostropestřecové výrobky od Dědka Kořenáře. Ostropestřecový olejOstropestřecová kaše a Ostropestřecová směsMůžeme vám je na základě vlastních zkušeností vřele doporučit.